02/08/2023

خانهجاذبه ها و گردشگریمکان های گردشگری و سفر پاییزه

مکان های گردشگری و سفر پاییزه

مکان های گردشگری و سفر پاییزه

مکان های گردشگری در فصل پاییز

بسیاری دوست دارند که در زمان پاییز سفر  و از مکان های گردشگری در فصل پاییز دیدن کنند. یکی از مزیت هایی که سفر پاییزه دارد این است که از ترافیک و ازدحام جمعیت خبری نیست . تخفیف ۵۰ درصدی اقامتگاهها و هنل ها نیز از دیگر مزیت های سفر پاییزه به حساب می آید.

سفر در پاییز همواره با آرامش همراه است و بسیار از افراد نیز به دنبال همین آرامش می باشند. اغلب افراد به دنبال پاسخ این پرسش می باشند که در فصل پاییز کجای ایران زیباتر و جذاب تر است. در این مطلب  ما سعی بر آن داشتیم که زیباترین مناطق در فصل پاییز را معرفی کنیم که با سفر به این مکان ها می توانید بهترین خاطرات سفر پاییزه خود را بسازید.

مکان گردشگری

دریاچه جنگلی چورت

یکی از مکان های گردشگری در فصل پاییز دریاچه چورت می باشد که در شمال شرقی مازندران قرار دارد. علت به وجود آمدن این دریاچه ایجاد زمین لرزه در حدود ۷۰ سال پیشمی باشد . نتیجه این زمین لرزه بسته شدن مسیر چشمه ایست  که در کنار دریاچه قرار دارد.

زیبایی این طبیعت به درختان پاییزه اطراف آن برمی گردد که جذابیت این دریاچه را چندین برابر کرده است. اگر به این دریاچه سفر کردید ، بازدید از چشمه های رسوبی زیبای «باداب» سورت را فراموش نکنید و قبل از سفر مطمئن شوید که دوربین تان را جا نگذاشته اید.

مکان های گردشگری در فصل پاییز

مکان های گردشگری در فصل پاییز

کویر ورزنه

دیکی دیگر از مکان های گردشگری در فصل پاییز کویر ورزنه در اصفهان می باشد. در کویر ورزنه تپه های بسیاری با فرسایش باد بوجود آمده است که جلوه بسیار زیبا و جذابی را ایجاد کرده است.

شما با سفر به کویر ورزنه ، یک طبیعت دست نخورده و  /ارام را تجربه خواهید کرد. کویر ورزنه در فاصله ۱۰۰ کیلومتری از شهر زیبای اصفهان قرار دارد و وسعت تپه های شنی آن، حدود ۱۷ هزار هکتار است.

مکان های گردشگری در فصل پاییز

مکان های گردشگری در فصل پاییز

نایبند : ماسوله کویر

یکی دیگر از مکان های گردشگری در فصل پاییز نایبند است. نام دیگر نایبند ماسوله کویر نام دارد . هیچ گردشگری را پیدا نمی کنید که به ماسوله کویر سفر کرده باشد و این طبیعت را نستوده باشد.

 نایبند که در جنوب شرقی طبس قرار دارد، بر دامنه کوهستان واقع شده و بر دشت هایی بی انتها مشرف است که چشم انداز بی نظیر را تشکیل داده است. سفر به این طبیعت بی نظیر را از دست ندهید و در طی سفر خود از طبس و پدیده های نادر آن هم بازدید نمایید.

مکان های گردشگری در فصل پاییز

مکان های گردشگری در فصل پاییز

دریاچه نمک در نزدیکی کاشان

یکی از مکان های گردشگری در فصل پاییز که واقعا بی نظیر است و خاطره ای به یاد ماندنی در ذهن شما ایجاد نماید، دریاچه نمک در نزدیکی کاشان است. دیدن این دریاچه که شامل چند ضلعی های منحصر به فرد ، جزیره سرگردان و پهنه سفیدگون تا افق کسترده این دریاچه، یک تجربه واقعا بی نظیر می باشد که برای همیشه در ذهن شما ثبت می شود و جز خاطرات به یادماندنی شما خواهد بود.

بسیاری از گردشگران دریاچه حوض سلطان را که بعد از اتوبان تهران قم می باشد دریاچه نمک می دانند که کاملا اشتباه است. این دریاچه در نزدیکی کاشان و در کنار کویر مرنجاب و ریگ جن قرار دارد.

مکان های گردشگری در فصل پاییز

مکان های گردشگری در فصل پاییز

آب گرم لاویج 

یک دیگر از مکان های گردشگری در فصل پاییز ، آب گرم روستای زیبای لاویج می باشد. این روستا در بین کوه های البرز قرار گرفته است و دارای جنگل های رنگارگ و طبیعت فوق العاده زیبا می باشد. این طبیعت با آب گرم لاویج که از میان کوه های باویج می جوشد همراه است.

آب گرم لاویجدارای املاح و خاصیت در مانی بسیار می باشد که در تابستان با ازدحام مسافران زیادی همراه است. اما در فصل پاییز دارای آرامش فراوان است که شما می توانید از این فرصت استفاده کنید و اوقات بیشتری از آب گرم لاویج لذت ببرید. اگر این منظره با نم نم باران همراه شود و ابرها هم تا میانه کوه ها پایین کشیده شود ، این متظقه تبدیل به یک منطقه کاملا بکر و زیبا برای گردشگری در لاویج می شود.

مکان های گردشگری در فصل پاییز

مکان های گردشگری در فصل پاییز

اولسبلنگاه 

اولسبلنگاه یکی دیگر از مکان های گردشگری در پاییز و در واقع یک مکان فوق لاعاده بکر و دیدنی است که شما در فصل پاییز می توانید به این مکان گردشگری آرام و بی نظیر سفر کنید و خاطره زیبای دیگری را  برای خود ورق بزنید. این منطقه یک منطقه ییلاقی  در ارتفاعات ماسال در مسیر راه خلخال است که در ارتفاعات ماسال قرار دارد و از نظر لغوی معنای آن یک جایگاه بلند است که درخت ممرز در آن می روید. این منطقه برای یک سفره پاییزه دو نفره بسیار عالیست.

برای اینکه یک مسافرت بی نظیر را تجربه نمایید بهتر است که این مدت زمان مسافرت خود را در  کلبه های چوبی ییلاق اولسبنگاه بگذرانید چرا که لذت بردن از طبیعت اولسبلنگاه با اقامت در این کلبه ها امکان پذیر است.
شما  در حالی که در خنکای پاییز در کلبه های چوبی خودتان را گرم می کنید، می توانید با باز کردن در چوبی انتهای کلبه، منظره ای زیبا از جنگل های انبوه را در ارتفاعات کم ولی گسترده، ببینید؛ منظر ای که همچون تابلوی نقاشی زنده، روح تان را نوازش می دهد. این ییلاق زیبا در ۳۰ کیلومتری ماسال، مکانی دنج برای سفر در فصل پاییز است.

مکان های گردشگری در فصل پاییز

مکان های گردشگری در فصل پاییز

یوش؛ زادگاه یوشیج 

پیشنهاد دیگر ما برای بازدید از مکان های گردشگری در فصل پاییز یک مکان نیست بلکه یک مسیر است. مسیر از یوش بلده به نور، با گذر از این مسیر شما به دنیایی کاملا متفاوت سفر می کنید. این مسیر کاملا کوهستانی با مسیر آسفالت شده، پر از تپه ، دره ، درخت و روستاهایی با بام های شیروانی شده می باشد . برای رسیدن به زادگاه نیمه چند روستا وجود دارد که هر یک جاذبه گردشگری مخصوص به خود را دارا می باشد. زادگاه نیما یوشیج در فاصله ۱۰۵ کیلومتری در جنوب آمل قرار دارد . بعد از این که این مسیر را پشت سر گذاشتید به مقصد اصلی که همان خانه نیما یوشیج می باشد، روبرو می شوید.

مکان های گردشگری در فصل پاییز

مکان های گردشگری در فصل پاییز

روستای سرخِ ابیانه 

گزینه دیگر از مکان های گردشگری در فصل پاییز روستای زیبای ابیانه می باشد که که در شهرستان نطنز استان اصفهان قرار دارد. این روستای سرخ در سال ۱۳۵۴ در فهرست آثار ملی کشور قرار گرفت. سفر به روستا از شهرهای تهران ، قم ، اراک ، شهرکرد و اصفهان بسیار آسان است و طی یک سفر یک روزه می توان از آن دیدن کرد.
ویژگی منحصر به فردی که روستای ابیانه دارد این است که تمامی بافت آن اعم از خانه ها، مساجد، مدارس و مکان های عمومی آن با خاک سرخ رنگ ساخته شده و برخلاف اغلب روستاهای ایران، به طورکامل سرپا و سالم است، شاید به همین دلیل است که از سوی یونسکو روستای نمونه گردشگری شناخته شده است. صدای جوی آب، سایه درختان و آواز گنجشک ها هم به جذابیت و بکر بودن این روستای آرام اضافه می کند.

 از مکان های دیدنی این روستا آتشکده «هارپاک» و مساجدی چون جامع، حاجتگاه، پرزله، یسمان، امامزاده زیارت، معبد هرشوگا رمی باشد. معماری این مکان های دیدنی با آنچه در سایر شهرها و روستاها وجود دارد، به طورکامل متفاوت است. درهای چوبی منبت کاری و گره چینی شده، فقط یکی از ویژگی های ابنیه این روستاست، اما اگر به طبیعت بیشتر علاقه مند ید بهتر است سری به غار «پری هل» ابیانه بزنید.

 

مکان های گردشگری در فصل پاییز

مکان های گردشگری در فصل پاییز

 

برای این که به این غار برسید باید از کوه های جنوبی که مشرف هب روستای ابیانه هستند عبور کنید. در قدیم چوپانان از این غار به عنوان یک پناهگاه برای گوسفندان خود استفاده می کردند. این غار دارای یک قسمت با قندیل های آهکی می باشد  و در واقع یکی از زیباترین عارهای ایران است. قلعه ای هم بر فراز کوه های شمالی روستا قرار دارد که اگر کفش تان مناسب باشد و کوهنوردی را دوست داشته باشید، می توانید از آن دیدن کنید.اگر ناهارتان را با خود برده اید می توانید زیر سایه یکی از درختان روستا، در جایی که نهر آب از کنار آن می گذرد، لختی بیاسایید و غذای تان را میل کنید وگرنه رستوران محلی روستا را پیشنهاد می کنیم که دوغ، کشک بادنجان و آبگوشت های لذیذی دارد. این رستوران در باغچه کوچکی در میانه روستا قرار دارد.

 

جنگل ناهارخوران

یکی از مقصدهای زیبا برای سفر پاییزه جنگل ناهارخوران است. وسعت جنگل ناهارخوران بیش از ۳۰۰ هکتار وسعت دارد که دارای درختان بسیار تنومند و سرو قامت است که در آن پاییز هزار رنگ به خوبی مشاهده می شود. در کنار این طبیعت زیبا می توان از آرامش این طبیعت بکر هم بهره برد.

نامگذاری این جنگل از آن جهت است که حجاج خانه خدا از این مسیر به عربستان سفر می کردند و این مکان هم یک مکان برای استراحت و صرف نهار بوده است. پوشش گیاهی که ناهار خوران دارد بسیار خاص می باشد و شامل درختان ممرز، افرا پلت، نمدار، گیلاس وحشی، آزاد، خرمندی و درختچه های تمشک، کوله خاص، ازگیل و درختان تنومند بلوط، بخشی از ظرفیت های طبیعی این جنگل پاییزی به شمار می آید.
اگر به این جنگل رفتید، چشمه سفید را نیز مشاهده خواهید کرد. البته این جنگل، حیوانانی از جمله گزار، شغال، خفاش، عقب و راسو و جغد نیز دارد که احتمالا برای جنگل نورد های حرفه ای، قابل مشاهده باشد.

 

مکان های گردشگری در فصل پاییز

مکان های گردشگری در فصل پاییز

 

درود لرستان

یکی از استان های محبوب در فصل پاییز استان لرستان است . در این فصل استان لرستان دارای طبیعت کاملا رویایی می باشد و به همین دلیل  می تواند یکی از مقصد های فوق العاده برای گردشگران رمانتیک پاییزگرد باشد. لرستان، عروس آبشار های ایران است و گردشگری آبشاری را می توان در این اقلیم زیبا و خوش آب و هوا در فصل پاییز، در دسترس داشت. یکی از آبشار های زیبای این استان را می توان آبشار بیشه دانست که در شهرستان درود قرار دارد. در این آبشار، سقوط آب از ارتفاعی بیش از ۴۵ متر، بسیار زیبا بوده و رنگین کمان پاییز را شکل می دهد.
جالب است که بدانید این آبشار در سال ۸۷، به عنوان یکی از آثار طبیعی لرستان در فهرست میراث طبیعی کشور به ثبت رسید.در اطراف این آبشار، جنگل های پوشیده از بلوط، زیبایی خاصی دارند که بر شکوه آن می افزاید. برای رفتن به روستای بیشه، باید ابتدا به خرم آباد بروید و پس از طی مسافت ۵۰ کیلومتری، یعنی در کمتر از نیم ساعت، به این منطقه زیبا می رسید.

 

مکان گردشگری در فصل پاییز

مکان گردشگری در فصل پاییز

 

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله

<p>پشتیبانی شرکت ویستا وب<br /> با تکیه بر امنیت شرکت ویستا وب با خیال آسوده در فضای مجازی کسب و کار خود را شروع کنید .<br /> دپارتمان تخصصی امنیت ، طراحی و توسعه وب</p>

sh.babaei69@gmail.com

بدون نظر

پیام بگذارید

مشاوره فروش