رفتینگ ، توررفتینگ،رفتینگ تهران،رفتینگ اصفهان ،رفتینگ شهرکرد،رفتینگ سا ان ،رفتینگ زاینده رود ،رفتینگ ار ند، رفتینگ پل ز انخان ، رفتینگ کارون ، رفتینگ چهار حال و بختیاری،باشگاه قایقرانی زاینده رود،رفتینگ ش ال ، طبیعت گردی و معرفی انواع ورزش های تفریحی
06/23/2017

خانهجاذبه ها و گردشگریطبیعت گردی و معرفی انواع ورزش های تفریحی
طبیعت گردی و معرفی انواع ورزش های تفریحی

طبیعت گردی و معرفی انواع ورزش های تفریحی

معرفی و آشنایی با طبیعت گردی تور های طبیعت گردی و معرفی اختصاصی ورزش تفریحی رفتینگرفتینگ و هیجان در طبیعت )

قطعا اکثر انسانها از گشت و گذار در طبیعت لذت می برند به عبارتی این یک امر طبیعی است زیرا ناخوداگاه مکانهای زیبا و شگفت انگیز حس خوبی به انسان می دهد از همین رو برخی علاقه خاصی به طبیعت دارند وبرای تفریح و خوش گذرانی خویش طبیعت را انتخاب می کنند و تقریبا وقت زیادی را صرف طبیعت گردی می کنند البته در حال حاضر آژانسهای مسافرتی بسیاری در این زمینه فعالیت می کنند به طوری که سالانه انواع تورهای طبیعت گردی به نقاط مختلف ایران و خارج از کشور برگزار می شود.

طبیعت گردی و معرفی انواع ورزش های تفریحی

طبیعت گردی نه تنها در ایران بلکه در سطح جهان به عنوان نوعی گردشگری به شمار می آید به طوری که مقصد گردشگران طبیعت است به طبیعتگردی, اکوتوریسم نیز گفته می شود ,واژه اکوتوریسم کوتاه شده اصطلاح Ecological Tourism است و می توان گفت که  پدیده ای جدید  در صنعت گردشگری است که تنها بخشی از کل این صنعت را تشکیل می دهد به این نوع گردشگری که در طبیعت وقت می گذرانی و اوقات فراغت خود را با تفریح و گردش و دیدن مناظر طبیعی صرف می کنی طبیعتگردی گفته می شود در این متن درباره طبیعتگردی و انواع آن توضیحات بیشتری بیان می شود.

طبیعت گردی و معرفی انواع ورزش های تفریحی

تورهای طبیعت گردی

برای انتخاب تورهای طبیعت گردی بایستی به آژانسهای مسافرتی معتبر رجوع نمایید تا شرایط سفر یک روزه یا دو روزه برای شما ایمن و محیا باشد لذا ما به شما سایت همگردی را معرفی می کنیم سایت همگردی پرتالی جامع و کامل است که مجری انواع تورهای داخلی و خارجی است تورهای طبیعت گردی نیز در این سایت موجود است و شما می توانید با مراجعه به قسمت تور طبیعت گردی با انواع این تور آشنا شوید و یکی را انتخاب نمایید.

طبیعت گردی و معرفی انواع ورزش های تفریحی

پیدایش طبیعت گردی

این موضوع ساده مطالعات بسیار گسترده ای را به خود اختصاص داده است و متخصصان در صنعت گردشگری تعاریف زیادی از آن ارائه داده اند, موسسه بین‌المللی اکوتوریسم در سال ۱۹۹۱ یکی از اولین تعاریف اکوتوریسم را به این صورت ارائه داد:اکوتوریسم یک مسافرت مسئولانه به مناطق طبیعی است که محیط زیست را حفظ و زندگی راحت مردم محلی را تثبیت می‌نماید.انجمن بین المللی حفاظت از طبیعت در سال ۱۹۹۶ در نشست جهانی اکوتوریسم سازمان جهانی جهانگردی،تعریف زیر را از این پدیده ارائه داد :اکوتوریسم یک مسافرت و دیدار زیست محیطی مسئولانه به مناطق طبیعی نسبتاً دست نخورده بوده، و هدف آن لذت بردن و استفاده از طبیعت است که باعث تقویت منابع شده ودارای تاثیرات منفی اندکی است و باعث فعال شدن جمعیت‌های محلی می‌شود که از نظر اجتماعی- اقتصادی برای آنان مفید است. اکوتوریسم یکی از زیربخش‌های جهانگردی پایدار است”

طبیعت گردی و معرفی انواع ورزش های تفریحی

انواع طبیعت گردی

گردشگری اقلیمی- گردشگری ساحلی- گردشگری کوهستان و برف- گردشگری جنگل- گردشگری کویر و بیابان- گردشگری آب های معدنی و آب های گرم. موارد بالا انواع طبیعت گردی می باشد به طوری که با توجه به نوع طبیعت انتخاب می شود به طور مثال طبیعت گردی کوهستان یعنی در مناطق کوهستانی و بکر و دست نخورده گردش کنید و بالعکس طبیعت گردی از نوع کویر و بیابان به مناطق بیابانی و کویر در جنوب یا مرکز کشور سفر می کنید.

طبیعت گردی و معرفی انواع ورزش های تفریحی

اختصاصی از رفتینگ

رفتینگ

یکی از ورزش های محبوب در کل دنیا محسوب می شود. با این که چندسالی است در ایران آمده اما در همین مدت کم هم طرفداران بسیاری پیدا کرده است و رودهای پر آب و خروشان کشورمان هرساله میزبان گردشگران و ماجراجویانی است که برای تجربه هیجان بر روی آب دست به کار می شوند.

زاینده رود، شما را دعوت به یک ماجراجویی جسورانه می کند و به نبردی تن به تن می خواند تا پا به پای رود در فراز و فرودهایش همراه شوید.

  • گذری خواهید داشت از صخره های کوچک و بزرگ وتغییر مسیرهای ناگهانی در رودخانه.
  • صدای امواج خروشان را می شنوید، خودتان را آماده می کنید تا موج را پشت سر بگذارید.
  • در یک چشم به هم زدن تکان های شدید در قایق تان شما را تا مرز افتادن در آب می برد.
  • صدای فریادهای تور لیدر که شما رو راهنمایی میکند. و بالاخره به سلامت از اولین موج گذر می کنید.

زاینده رود به عنوان بزرگترین رودخانه فلات مرکزی ایران از کوه های زاگرس مرکزی به ویژه زردکوه بختیاری سرچشمه می گیرد و در نهایت پس طی کردن حدود ۳۰۰ کیلومتر مسیر و گذر از قلب شهر اصفهان به تالاب گاوخونی در منطقه کویری شرق این شهر می رسد .

زاینده رود به عنوان یکی از مهمترین جاذبه های طبیعی و تاریخی فلات مرکزی ایران، یکی از کانون های جذب گردشگر و حضور گردشگران در اصفهان است. این رود در تمام طول سال به ویژه در ایام نوروز شاهد حضور گسترده و چشمگیر مسافران و مردم اصفهان است. در سال های اخیر هم میزبانی رفتینگ به قابلیت های این رودخانه اضافه شده است.

زاینده رود و هیجان انگیز ترین تجربه عمرتان

همگی با هم در قایق مستقر می شویم، ابتدای راه رودخانه آرام است ومهربان، از تماشای مناظر بکر اطراف رودخانه لذت می بریم و کم کم به راه مان ادامه می دهیم.مسیر رودخانه کم کم تند می شود، مثل این که صدای امواجی خروشان از فاصله ای نه چندان دور به گوش می رسد،حالا کم کم هیجانی کل وجودتان را در برمی گیرد، نردیک می شوید….وحالا در میان امواج هستید، صدای جیغ هم گروهی های تان که با هیجان پارو می زنند و هم چنین فریاد سرپرست که دستور ها را تند تند می دهد….

یک لحظه همه چیز در پشت قابی از قطرات آب ظاهر می شود و فقط صدای رودخانه و امواج به گوش می رسد.قایق های تکان های شدیدی می خورد، یک لحظه کج می شود اما چپ نمی شود، در همان میان که سخت مشغول کنترل قایق هستید،ناگهان دوباره آب آرام می شود وهمه چیز به حالت اولیه باز می گردد.

  • مثل این  که اولین موج مهار می شود، و حالا همگی با هم قهقهه ای از ذوق داریم…..
  • اما این تازه اول راه است، امواج و پرتگاه های متعددی در طول مسیر هست که باید از آنها بگذرید…
به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله

پشتیبانی شرکت ویستا وب با تیکه بر امنیت شرکت ویستا وب با خیال آسوده در فضای مجازی کسب و کار خود را شروع کنید . دپارتمان تخصصی امنیت ، طراحی و توسعه وب

sh.babaei69@gmail.com

بدون نظر

پیام بگذارید