03/27/2023

خانهاخبارطبیعت تالش

طبیعت تالش

تالش 

طبیعت تالش

تالش در استان گیلان با طبیعت بکر و گاه وحشی خود، یکی از پرطرفدارترین شهرها برای سفر است. این منطقه که اسمش را از قوم تالش گرفته،، از غرب به استان اردبیل، از شمال به آستارا و از جنوب به رودبار و از شرق به دریای خزر و انزلی محدود می‌شود و همین قرار گرفتن در بین دریا و کوه و جنگل خواستنی ترش هم میکند. طبیعت تالش انقدر ناب است و تصاویر جدیدی پیش رویت قرار می‌دهد که گاهی فکر میکنی به جای دیگری در این کره خاکی سفر کرده‌ای. برای همین هم هست که بدون دیدن جاهای دیدنی تالش، انگار اصلا ایران را ندیده‌اید.

پارک جنگلی گیسوم

در بین جاهای دیدنی تالش، پارک گیسوم از بقیه یک سرو گردن معروف‌تر است. حالا چرا؟ فاصله جنگل و ساحل در گیسوم بسیار کم است و با گذر از میان جنگل میتوانید به دریا و ساحلش برسید. گیسوم در ۸۰ هکتار تنوع گیاهی فراوانی دارد و یکی از زیباترین جنگل های شمال ایران به حساب می‌آید.

منطقه ییلاقی سوباتان

سوباتان یکی از زیباترین جاهای ایران است. ییلاقی معروف با دشت‌های وسیع، مراتع سرسبز و در‌ه‌های زیبا و بی‌انتها. در سوباتان خبری از دود و دم نیست.

دریاچه سراگاه

یکی از زیباترین جاهای دیدنی تالش، دریاچه سراگاه است. سراگاه در هفت کیلومتری تالش و در روستایی به همین نام قرار گرفته. دورتا دور دریاچه را که آبش از چشمه‌های آب زیرزمینی تامین می‌شود، کوه های پوشیده از جنگل‌ها در برگرفته، جنگل هایی که در آب هم خودنمایی می‌کنند.

پارک جنگلی سیاه داران

سیاه‌داران در گذشته درختان بلند و تنومند بلوط داشت و همین توده درختان زیاد، مانع ورود افراد به داخل جنگل و روستای سیاه داران میشد، بنابراین به سیاه داران معروف شد، یعنی منطقه‌ای پوشیده از درختان سیاه بلوط.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله

<p>پشتیبانی شرکت ویستا وب<br /> با تکیه بر امنیت شرکت ویستا وب با خیال آسوده در فضای مجازی کسب و کار خود را شروع کنید .<br /> دپارتمان تخصصی امنیت ، طراحی و توسعه وب</p>

sh.babaei69@gmail.com

بدون نظر

پیام بگذارید

مشاوره فروش