02/08/2023

خانهجاذبه ها و گردشگریرودخانه های مناسب رفتینگ

رودخانه های مناسب رفتینگ

رودخانه های مناسب رفتینگ

رودخانه های مناسب رفتینگ

افراد علاقه مند به رفتینگ ، همواره به دنبال این هستند که رودخانه های مناسب رفتینگ را  پیدا کنند و در اولین فرصت برای رفتینگ به ان منطقه مسافرت کنند.سیاری از افراد دوست دارند که برخی از لحظات ناب و منحصر به فرد خود را با ایجاد هیجان در دل طبیعت ایجاد نمایند. اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که می خواهید این تجربه ها را همراه با رودخانه ها داشته باشید ، باید رفتینگ را امتحان کنید . رفتینگ یک نوع ورزش نفس گیر می باشد که جسارت فرد را به طبیعت نشان می دهد.

از جمله رودخانه های مناسب رفتینگ عبارتند از:

رودخانه های مناسب رفتینگ : رودخانه زاینده‌رود 

رودخانه زاینده رود ، یکی از رودهای مهم در بخش مرکزی کشور ایران می باشد ، به دلیل بارندگی در فصل زمستان و بهار،  این رود در فصل بهار بسیار پر آب می باشد. از این رو سفر در فصل بهار برای افرادی که می خواهند هیجان فراوان را تجربه نمایند ، مناسب می باشد . در رودخانه زاینده رود سه مسیر متفاوت برای رفتینگ وجود دارد که کوتاه ترین این مسیر حدودا سه کیلومتر می باشد و مدت زمان رفتینگ آن ۳۰ دقیقه می باشد. رود خانه زاینده رود دارای امواجی در سطح ۲ و ۳ می باشد. تمامی افرادی که از سلامت کامل جسم و روح برخوردار می باشند و همچنین بازه سنی ۱۲ تا ۵۰ سال را دارند می توانند در رفتینگ زاینده رود شرکت نمایند . اکیدا توصیه می شود که از عمل رفتینگ در قسمت زاینده رود جدا خودداری نمایید. این قسمت از رودخانه فوق العاده خطرناک می باشد و برای قایقرانی توصیه نمی شود.

رودخانه های مناسب رفتینگ : رودخانه هراز

سطح موج رودخانه هراز تا قبل از گزنگ دارای طول ۲ و ۳ است اما بخش های دیگر این رودخانه دارای سطح موج بیش از ۴ می باشند و برای تمامی افراد قهرمان ماجراجو و قهرمانی که از سلامت جسمانی برخوردار هستند مناسب می باشند. این رودخانه در استان مازندران و در شمال ایران قرار دارد. مسیر رفتینگ بر روی این رودخانه در امتداد پارک میرزا کوچک خان می باشد که حدود ۴ کیلومتر است و ۲ ساعت طول می کشد.

رودخانه های مناسب رفتینگ : رودخانه سفیدرود

بسیاری از افراد به دلیل طبیعت بکر حاشیه رود ، رودخانه سفید رود را برای رفتینگ انتخاب مینمایند. در هنگام رفتینگ از میان کوه ها و دشت ها و مزارع و روستاها عبور می کنید . همچنین در حین رفتینگ از بین طبیعت سه هزار ساله طبیعت هرزویل و سد منجیل  که از جاذبه های گردشگری این منطقه است عبور می کنیم. این رودخانه بسیار زیباست و سطح اموج ۲و ۳ را دارا می باشد که برای رفتینگ و کایاک‌سواری مناسب است.

رودخانه های مناسب رفتینگ : رودخانه سزار

رودخانه سزار از جمله رودهایی است که وارد رود دز در استان لرستان می شود. این رودخانه دارای امواجی با سطح ۲ تا ۴ می باشد. به همین دلیل  هم برای افراد مبتدی و هم برای افراد حرفه ای مناسب می باشد.

رودخانه های مناسب رفتینگ : رودخانه اروندرود

رودخانه اروند بسیار بسیار پهناور است و در جنوب غربی استان خوزستان قرار دارد . مسیر رفتینگ رودخانه اروند رود بسیار خروشان است و برای کسانی که عاشق هیجان می باشند ، مناسب ترین گزینه می باشند. طول این مسیر پر خروش ۲۰ کیلومتر است.

رودخانه های مناسب رفتینگ : رودخانه کرج

رودخانه کرج که از کوه‌های جنوبی البرز سرچشمه می‌گیرد، به علت داشتن امواج درجه ۲ تا ۴ بیشتر مناسب رفتینگ حرفه‌ای و کایاک‌سواری است.

رودخانه های مناسب رفتینگ : رودخانه سیروان

رودخانه سیروان ، دارای یک مسیر طولانی و پر پیچ و خم می باشد که هم برای افراد حرفه ای و هم برای افراد مبتدی مناسب می باشد . این رود در منطقه هورامان کردستان واقع شده است و دارای سطح موج با درجه ۳ تا ۵ است و می توان گفت که برای مبدیان نیز مناسب می باشند.

رودخانه های مناسب رفتینگ : رودخانه ارمند

حاشیه رودخانه ارمند دارای روستاهای بسیار بکر و مناسب برای افراد ماجراجو می باشد. مسیر رودخانه ارمند دارای مسیر ۲۰ کیلومتری برای رفتینگ می باشد.  درجه‌ی امواج این رودخانه ۲ تا ۴ است ، بنابراین زیاد خطرناک نمی باشد و  عموم افراد می توانند برای تفریح رفتینگ خود به این منطقه ریبا بروند و از هیجان رفتینگ برخوردار شوند.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله

<p>پشتیبانی شرکت ویستا وب<br /> با تکیه بر امنیت شرکت ویستا وب با خیال آسوده در فضای مجازی کسب و کار خود را شروع کنید .<br /> دپارتمان تخصصی امنیت ، طراحی و توسعه وب</p>

sh.babaei69@gmail.com

بدون نظر

پیام بگذارید

مشاوره فروش