03/27/2023

خانهاخبارتوصیه هایی خواندنی و مهم درباره ی رفتینگ
رفتینگ

توصیه هایی خواندنی و مهم درباره ی رفتینگ

اگر اولین بارتان است که برای رفتینگ یا همان قایقرانی در آبهای خروشان ثبت نام می‌کنید چند نکته را فراموش نکنید:

تورهای رفتینگ باید استانداردهای بین‌المللی را رعایت کنند بنابراین افراد زیر ۱۲ سال را ثبت نام نمی‌کنند.

برای رفتینگ بهتر است کمی شنا بلد باشید ولی ضروری‌تر از آن این است که از آب نترسید و مطمئن باشید اتفاق بدی برایتان نخواهد افتاد. جلیقه نجات در اکثر مواقع مانع از غرق شدنتان می‌شود به شرطی که از همان ابتدای کار بند‌های جلیقه را سفت ببندید. جلیقه باید به تنتان بچسبد تا در تلاطم رودخانه از تنتان بیرون نیاید.

از آنجایی که حتما سر تا پایتان خیس خواهد شد یک دست کامل لباس اضافه و همچنین صندل ورزشی یا کفشی که برایتان مهم نیست خیس شود با خود ببرید.

قایق رفتینگ بادی است پس کفش پاشنه تیز نپوشید. دمپایی هم نپوشید چون اگر در وارونه شدن قایق از پایتان دربیاید آن را نمی‌توانید پیدا کنید و سنگ‌های بستر رودخانه حتمن به پایتان آسیب می‌رساند.

هرجا که برای رفتینگ بروید بدانید آفتاب سوزانی دارد، پس لباس آستین بلند و کرم ضد آفتاب ضدآب بسیار اهمیت دارد. می‌توانید از اکسیددوزنگ استفاده کنید که مقاومت بیشتری در برابر آفتاب دارد. روی بینی‌تان را بیشتر از جای دیگری بپوشانید.

لباستان علاوه بر آستین بلند بودن باید مناسب برای قایقرانی هم باشد لباس‌هایی که برای پارو زدن و شنا در آب دست و پا گیر هستند را نپوشید.

بهتر است یک بادگیر هم به همراه بیاورید تا در صورتی که از آب بیرون آمدید و باد می‌وزید سرما نخورید.

کلاه آفتابگیری استفاده کنید که از سرتان به راحتی درنمی‌آید و در زیر کلاه ایمنی که پوشیدنش اجباری و از اهم واجبات است اذیتتان نکند.

در مدتی که بر روی قایق هستید اصلا کلاه ایمنی را درنیاورید چرا که در این سفر ماجراجویانه باید تا زمانی که در قایق هستید همیشه آمادگی کامل داشته باشید. بند کلاهتان را شل نبندید این موضوع با حفظ جانتان رابطه تنگاتنگی دارد.

در میانه راه شاید بتوانید کمی با پارو آب بازی کنید پس حواستان باشد پارویتان را در آب رها نکنید، پیدا کردنش کار سختی است.

اگر از صندل‌های ورزشی استفاده می کنید حتما جوراب بپوشید که آفتاب خط بند‌های کفش را روی بدنتان نگذارد. هر چیزی که امکان دارد آب خرابش کند مثل ساعت، کارت‌های شناسایی و … را در ماشین تور بگذارید. به عینک های آفتابیتان بند ببندید که اگر از چشمتان افتاد از گردنتان نیفتد.

دوربین حتما با خود ببرید چون راهنما‌ها کیسه‌های ضد آبی دارند که محکم به بدنه قایق وصل شده است و می‌توانید از آنها استفاده کنید.

اگر قصد سفر چند روزه دارید لوازم مورد نیاز برای کمپ مانند کیسه خواب ضروری است.

به توصیه‌های سرپرستتان گوش بدهید همه تلاش او بر این است که شما بیشترین لذت و هیجان را در سفر داشته باشید.

علاوه بر این تجهیزات، لوازم دیگری هم وجود دارد که تهیه آن بر عهده گردانندگان تور ورزشی- تفریحی است. مانند پارو، جلیقه نجات، کلاه ایمنی، قایق، جعبه کمک‌های اولیه، طناب نجات،کیسه ضد‌آب، تلمبه ، چادر آشپز خانه و تدارکات و …

رفتینگ ورزشی گروهی است پس باید در قالب یک تیم، خوب عمل کنید. اگر مبنایتان خوش گذشتن به خود و همسفرانتان باشد قطعا سفر خاطره انگیزی خواهید داشت. چیزی شبیه به آب بازی‌های دوران مدرسه.

منبع:http://www.ladieez.com

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله

<p>پشتیبانی شرکت ویستا وب<br /> با تکیه بر امنیت شرکت ویستا وب با خیال آسوده در فضای مجازی کسب و کار خود را شروع کنید .<br /> دپارتمان تخصصی امنیت ، طراحی و توسعه وب</p>

sh.babaei69@gmail.com

بدون نظر

پیام بگذارید

مشاوره فروش