یک روز در آنت آرکتیکا؟ ایده جالی است، اما به نظر می‎رسد فقط یک رویا باشد یا از آن مکان‌‌هایی که فقط نمونه‌اش را می‌توان در تلویزیون دید. اما این طور نیست و اخیرا الرمان هاوس هتل با همکاری وایت دیزرت اولین و تنها کمپ مجلل در آنت آرکتیکا را برگزار کردند. نام این تجربه را هم «بهترین روز زندگی» گذاشتند و این شانس را به مسافران می‌دهند که یک بعدازظهر کامل را در یکی از ناب‌ترین و دست‌نخورده‌ترین مکان‌های کره زمین بگذرانند. شروع حرکت از کیپ تاون است.

چطور اصلا امکان سفر به چنین جایی فراهم شده است؟ مطمئنا اگر بدانید طول سفر پرواز از کیپ تاون تا این مکان زیر ۶ ساعت است شما هم بیشتر به تجربه آن فکر می‌کنید. حتی نیاز به ویزا هم ندارید و وایت دیزرت امنیت پرواز و حضور شما در این سرزمین را فراهم می‌کند.

مطلب مرتبط : طبیعت زیبا و بکر روستای واریان در ابتدای جاده کرج-چالوس

دو راه برای گذراندن بهترین روز زندگی است. اولین راه این است که صبح خیلی زود سوار هواپیما شوید و در شرایطی که از قبل بلیت ۱۰ هزار دلاری‌ را تهیه کردید، ساعاتی بعد به مقصد می‌رسید و حدود ۸ ساعت زمان دارید تا بهترین بعدازظهر زندگی‌تان را تجربه کنید.

برای کسانی که دوست دارند سفری بهتر داشته باشند نوع دیگری از خدمات وجود دارد. می‌توانید جت اختصاصی که ۱۴ مسافر خواهد داشت را سوار شوید. قیمت بلیت آن تقریبا برای هر نفر ۱۴ هزار دلار است. مدت این پرواز ۵ ساعت و نیم است و وقتی پرواز فرود بیاید مسافران زمان بیشتری برای گردش دارند. البته خدمات پرواز لاکچری‌تر است برای مثال غذایی که سرو می‌شود سوشی یا بیف است،

مطلب مرتبط :موزه‌ای مخفی زیر تپه‌های شنی در دانمارک

از هر روشی که به آنت آرکتیکا برسید، وقتی به زمین رسیدید برنامه‌تان واحد می‌‎شود. بازدید از مارپیچ غارهای یخی، بازدید از دریاچه‌های یخی، عبور از تنگه‌هایی که دو طرف آن را یخ‌های بلند پوشانده‌اند، گردش آزاد در بخش‌های نشانه‌گذاری شده و بازی بر روی یخ و برف.

در آنت آرکتیکا شما می‌توانید پتگوئن‌ها را از نزدیک تماشا کنید، سفر با ماشین‌های فورویل بر روی کوه‌های یخی داشته باشید و ایستگاه‌های تحقیقاتی را ببینید. در محفظه‌های سفیدرنگ خاص زمانی که شما مشغول تفریح هستید، شامتان در حال آماده شدن است و مدتی بعد از شام هم پرواز بازگشت به کیپ تاون آماده است. تا وقتی زمان پرواز برسد می‌توانید روی تراس‌های الرمان هاوس بنشینید، به اقیانوس اطلس نگاه کنید و با خود به این فکر کنید که یکی از رویاهایتان محقق شد.

همچنین در این تور گزینه ویژه‌ای هم وجود دارد. اگر فکر می‌کنید دوست دارید بیشتر از یک بعدازظهر در آنت آرکتیکا بمانید، برای شما شرایط فراهم است تا شب را در اتاقک‌‎های خاص با گرمای مناسب و در کیسه خواب‎‌هایی از جنس فایبرگلاس و روی تخت‌های نرم بگذرانید و صبح فردا گردشگری بیشتر در این مکان را شروع کنید. گذراندن وقت بیشتر با پنگوئن‌ها، تماشای تونل‌های یخی و … از برنامه‌‎های روز دوم است.

 مطلب مرتبط : تصاویری زیبا از برداشت برنج در استان گیلان